تماس با ما
درباره ما
هدایا و نذورات
دلنوشته های کاربران
پرتال امامزادگان کشور
مشاور معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان اوقاف، اعتقاد به توسل و تبرک را از قبل از اسلام و در دوران حضرت «موسي بن عمران» دانست و افزود: اعتقاد يهود به تبرک جستن از صندوقچه‎اي که حضرت موسي (ع) در کودکي در آن قرار داده شد خود گواه اين مطلب و رد تفکر غلط داعش نسبت به وجود بارگاه براي اهل بيت (ع) است.
چهارشنبه 29 مهر 1394    
بازدید: 461
به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان، حجت‎الاسلام محمدکاظم موسوي‎متقي صبح امروز در همايش بزرگ تکريم و بزرگداشت امامزادگان در آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) شهر گرگان اظهار کرد: تا به حال سراغ نداريم هيچ پيامبر و امامي در قبال رسالتي که براي مردم انجام مي‎داده چيزي را طلب کرده باشد ولي رسول اکرم (ص) تنها کسي بود که در قبال اموري که براي امتش انجام داده بود چيزي را خواستار شد.

وي تصريح کرد: خداوند متعال در قرآن کريم در سوره شوري آيه23 مي‎فرمايد «اي پيامبر بگو من هيچ پاداشى از شما بر رسالتم درخواست نمى‎کنم جز دوست ‏داشتن اهل بيتم» پس بدانيم گراميداشت و تکريم اهل بيت (ع) بر ما واجب و لازم است .

موسوي‎متقي اذعان داشت: درخواست پيامبر اکرم (ص) براي راهنمايي و هدايت بشر است چرا که در کنار اهل بيت ماندن و فيض بردن از کرامات اين بزرگواران به نفع مسلمانان است.

مسئول کميته حفظ قرآن کريم سازمان اوقاف خاطرنشان کرد: امامزادگان وارثان نبوت و عترت هستند و بارها پيش آمده با وجود غم و اندوه، وارد اين بقاع واجب التعظيم شديم ولي بعد از توسل غم و اندوه از دوش شما برداشته و با دلي آرام از آن خارج مي‎شويد.

وي با اشاره به زيارت جامعه کبيره و بيان اينکه اين اجر مودت براي ما چه چيزي دارد، بيان داشت: حضرت امام هادي (ع) با آموزش دادن «زيارت جامعه کبيره» نقش مهمي در استحکام بخشيدن به عقايد شيعيان و پيوستگي عاطفي آنان با اهل بيت (ع) ايفا کردند آنگونه که تا امروز، همچنان اين زيارت، يک متن مرجع در ايمن‎سازي عقيدتي جامعه اماميه محسوب مي‌شود.

موسوي‎متقي اذعان داشت: نکته بعدي حضور امامزادگان در ايران و اينکه به چه علت امامزادگان از ديار خود يعني حجاز و عراق صرف‌نظر کرده و به کشور ما مهاجرت کرده اين است که بني‌اميه و بني‌عباس اين ستمگران تاريخ با ارتکاب بزرگ‌ترين ظلم و جنايت حضرات ائمه (عليهم السلام) را که خداوند، هدايت و حکومت را تنها در شأن آنها قرار داده است کنار زدند و مشکلات فراواني را براي آنها، فرزندان و پيروان آنها در زندگي به وجود آوردند و هيچ‌وقت در امنيت به سر نمي‌بردند و تعداد زيادي از آنها در زمان بني‌اميه به دست امثال حجاج بن يوسف‎سقفي که در يک شب بيش از 80 نفر از امامزادگان و ذريه اميرالمومنين (عليه السلام) را شهيد کرد.

مسئول طرح تربيت حافظان سازمان اوقاف و امور خيريه گفت: در دوره بني‌عباس «منصور دوانيقي» در ساختن شهر بغداد با قرار دادن پيکر سادات و شيعيان زير پي ديوارها و در داخل ستون‌ها ساخت اين شهر را به پايان رسانده است و در اين دوره‌ها تعداد بسياري از سادات وطن و خانه خود را ترک کرده و به مملکت ايران مهاجرت کردند.

وي با بيان اين سوال که چرا امامزادگان با وجود آن همه کشور ايران را انتخاب کردند، اظهار کرد: اينکه چرا امامزادگان در ميان ممالک براي مهاجرت ايران را اختيار مي‌کردند اين است که ايرانيان با عشق و محبت به حقانيت اهل‌بيت عصمت (ع) پي بردند و از ولايت به عنوان يک فضيلت و افتخار استقبال کردند و در زمان مهاجرت به ايران با استقبال و پذيرش ايرانيان مواجه مي‌شدند و مردم از برکات فرهنگ آنها بهره‌مند مي‌گشتند و پس از درگذشت آنان نيز قبرهاي آنها را تکريم داشته و برايشان مقبره، گنبد و بارگاه مي‌ساختند.

رمز پيروزي انقلاب اسلامي ايران وجود اهل بيت و ولايت است

وي رمز پيروزي انقلاب اسلامي ايران را وجود اهل بيت و ولايت دانست و اذعان کرد: در اين شرايط زماني که اکثر کشورهاي منطقه در کشتار و جنگ بسر مي برند کشور ما در امنيت و ثبات است و اين موضوع را مرهون وجود ولايت فقيه، امام (ره) و امام خامنه‎اي هستيم.

موسوي‎متقي ارادت و محبت اهل سنت را نسبت به اهل بيت (ع) مثال زدني دانست و افزود: تمامي فرقه هاي اهل سنت ارادت و محبت ويژه اي به اهل بيت دارند و نمونه آن حضور زائران بي‎شماري است که براي محبت و ارادت به اهل بيت به آستان مقدس امامزاده يحيي بن زيد (ع) مي‎روند.

وي به جنايات گسترده وهابيت اشاره کرد و اظهار داشت: تفکري غلط از 105 سال قبل در بين وهابيت مبني بر تخريب بارگاه و قبور اهل بيت شکل گرفت که متاسفانه موجب تخريب قبرستان بقيع و کربلا شد .

مشاور معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان اوقاف، اعتقاد به توسل و تبرک را از قبل از اسلام و در دوران حضرت «موسي بن عمران» دانست و افزود: اعتقاد يهود به تبرک جستن از صندوقچه‎اي که حضرت موسي (ع) در کودکي در آن قرار داده شد خود گواه اين مطلب و رد تفکر غلط داعش نسبت به وجود بارگاه براي اهل بيت (ع) است.