تماس با ما
درباره ما
هدایا و نذورات
دلنوشته های کاربران
پرتال امامزادگان کشور
حجت الاسلام ماندگاري با تأکيد بر اين که مردم از اماکن مقدس معرفت و شفا مي گيرند، گفت: امامزادگان واسطه فيض بين زمين و آسمان هستند.
چهارشنبه 29 مهر 1394    
بازدید: 476
به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در کاشان، حجت الاسلام محمد مهدي ماندگاري، رييس هيأت مديره مؤسسه روايت سيره شهدا يکشنبه شب در ويژه برنامه کوي معرفت در جوار مضجع نوراني حضرت سلطان علي بن امام باقر(ع) مشهد اردهال کاشان، در پاسخ به اين سؤال که چرا به اماکن مقدس رسيدگي مي شود، گفت: همه زيبايي هاي عالم در فرهنگ اهل بيت(ع) است و خداوند آنها را معرفي کرده است، از اين رو اگر انفاق، مدارا و حسن خلقي وجود دارد در فرهنگ اهل بيت(ع) است و اين فرهنگ يک پايگاه دارد که مسجد حسينيه و حرم اين پايگاه آن است.

حجت الاسلام ماندگاري حرم اهل بيت(ع) و امامزادگان را پايگاه نشر فرهنگ و معارف اهل بيت(ع) دانست و افزود: مکان هاي مقدس و زمان هاي مختص اهل بيت(ع) بايد مورد توجه قرار گيرد.

رييس هيأت مديره مؤسسه روايت سيره شهدا با اشاره به فرمايش رهبر معظم انقلاب مبني بر اين که حرم امامزادگان بايد به قطب فرهنگي مناطق تبديل شوند، گفت: اعتقاد ما بر اين است اگر مساجد، حسينيه ها و حرم ها و همچنين مناسبت هاي مذهبي احيا شود، معارف اهل بيت(ع) زنده مي شود.

اين کارشناس معارف اسلامي صدا و سيما ابراز کرد: هر منطقي حکم مي کند آن پايگاهي که معارف اهل بيت(ع) را به ما ياد مي دهد، بايد نقطه عطف باشد، از اين رو حرم هاي امامزادگان بايد از تمام مکان هاي ديگر شاخص‌تر باشند.

وي با اشاره به اين که لازمه نقطه عطف شدن اماکن مقدس، رسيدگي به اين اماکن است، گفت: همانطور که يک بيمارستان براي برطرف کردن بيماري نياز به مجهز شدن دارد، حرم اهل بيت(ع) نيز که دارالشفاء و دانشگاه هستند نيز بايد مجهز شوند تا پاسخگوي نياز مردم و بر طرف کننده درد مردم باشند.

به گفته وي، اهل بيت(ع) به واسطه علم خدادادي خود مي دانستند که شيعه در عصر غيبت در غربت قرار مي گيرد و نيازمند به يک پايگاه آرامش بخش، اعتقادي سياسي و يک پشتوانه اقتصادي مي شود، چرا که مردم به واسطه اين اماکن خرج دين مي کنند، لذا ائمه(ع) با فرزند آوري زياد و به شهادت رسيدن آن بزرگواران، اماکن دفن شان به يک ستاره و قطب تبديل شده است.

حجت الاسلام ماندگاري با تأکيد بر اين که مردم از اماکن مقدس معرفت و شفا مي گيرند، گفت: امامزادگان واسطه فيض بين زمين و آسمان هستند.

رييس هيأت مديره مؤسسه روايت سيره شهدا با اشاره به اين که ثواب زيارت علي بن باقر(ع) مساوي با ثواب زيارت سيدالشهدا است و اين بزرگوار شهيد کربلاي ايران است، گفت: حرم اهل بيت(ع) مکاني است که مي توان در آن به صورت زباني، قدمي و قلمي خدمت کرد تا به ديد امام زمان(ع) بياييم./1307/پ202/ب